interiér vozu budoucnosti

Doporučujeme, Relax

Auta + lidé: co nás čeká?

17 března 2017  

Poslední aktualizace 10. července 2019 od boomerang

Budoucnost soužití lidí a strojů se řeší od nepaměti. Že svá auta budeme ovládat hlasem nebo pomocí dotykových displejů, že naše vozy dokážou samy jet v kolonách a udržovat se ve svém pruhu na dálnici to si ještě před pár lety představovali jen vizionáři. Jak vidíme příští roky a dekády dnes?

V našem loňském seriálu jsme se podívali na to, jak si vývojáři dneška představují budoucnost automobilismu. A nejde přitom o nějaké verneovské snění; technologie, které se dnes vyvíjejí, ve svých autech potkáme podle všeho už překvapivě brzy. Některé možná později, některé třeba vůbec pojďte si s námi ale připomenout, jaké zajímavosti jsou ve hře.

V prvním dílu jsme ukázali, jak budeme svá auta na dálku ovládat hlasem, nebo to, jak do nich budeme streamovat audiovizuální zábavu. Naše vozy budoucnosti dokážou přizpůsobit cestu délce filmu tak, abyste do cíle dorazili až po odhalení, kdo je vrah. A že si cestou z práce z auta rozpálíte doma troubu na upečení večeře, už snad zmiňovat netřeba.

Druhý díl se zabýval autonomní jízdou a tím, jak na palubě budeme trávit tu hromadu volného času navíc. Kromě už zmiňovaného streamování jsme psali mimo jiné o tom, že podle vytíženosti datové infrastruktury podél cesty auto samo dokáže zvolený obsah dopředu načíst, aby po cestě nedocházelo k výpadkům.

Ve třetím dílu jsme ukázali Concept 26 od Volva, který na trávení času během autonomní jízdy přináší další pohled. Zajímavé na něm je, že stále počítá s hojným využíváním ručního ovládání, k tomu přidává pracovní a relaxační režim.

A závěrečná část seriálu představila další vizi automobilu budoucnosti, tentokrát od společností EDAG a Bosch. Jejich Soulmate by neměl být jen dopravním prostředkem, nýbrž dokonalým osobním asistentem. Ten přizpůsobí obsah na obrazovkách okolnímu prostředí, zná osobní preference každého řidiče, bere v úvahu události a schůzky v jeho diáři a umí spolupracovat s jeho chytrým domovem.

Jak takovou budoucnost automobilismu vnímáte vy?

, , , , , , , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Anti SPAM *

Buďme v kontaktu

Sledujte VVAutomotive na síti LinkedIn a na Facebooku – buďte v kontaktu s profesionály z oboru. Odebírejte aktuální informace a rozšiřte komunitu odborníků.

LinkedIn Facebook