zkouška

News

Automatizace, roboti a 3D tisk kovů

22 září 2015   Galerie

Poslední aktualizace 6. října 2020 od jirikubes

V polovině září se v Brně konal tradiční strojírenský veletrh, který mimo nepřeberného množství odborných novinek a zajímavostí nabídl třeba také pivo od robota.

Mezinárodní strojírenský veletrh se v Brně konal od 14. do 18. září. Jedná se o nejvýznamnější strojírenskou akci svého druhu ve střední Evropě – každý rok přijede přes 1 500 vystavovatelů a na 80 000 návštěvníků. Hlavním letošním tématem byla automatizace v průmyslu a prezentace měřicí, řídicí, automatizační a regulační techniky ze všech oborů veletrhu.

Ze společnosti Swell se na jih Moravy zajel podívat programátor CNC strojů Jakub Doskočil. S jakým „úkolem“ tam jel? „Přijeli jsme samozřejmě zjistit, co je nového v oblasti tvářecích strojů a obrábění. Zajímaly nás nové technologie u frézek a soustruhů a také jsme se letos do Brna jeli poohlédnout po CNC soustruhu,“ popisuje Doskočil a pokračuje: „Výborné bylo, že součástí prezentací byly i ukázky obrábění, takže jsme hned naživo viděli, co který stroj umí. Mně osobně nejvíc zaujalo množství robotů. Přesně v duchu hlavního tématu veletrhu. Roboti svářeli, obráběli, převáželi nejrůznější věci z místa na místo. Druhou velkou zajímavou oblastí byly 3D tiskárny, které už dokážou tisknout i kovy – třeba díly, které se běžným obráběním dají vyrobit jenom velmi těžko,“ vysvětluje.

A roboti dokonce točili pivo. „‚Výčepní‘ si vzal kelímek a z běžné pípy vám natočil vychlazenou třetinku. To se mi líbilo,“ končí úsměvnou vzpomínkou Doskočil.

Fotografie ze Brna od Jakuba Doskočila

, , , , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Anti SPAM *

Buďme v kontaktu

Sledujte VVAutomotive na síti LinkedIn a na Facebooku – buďte v kontaktu s profesionály z oboru. Odebírejte aktuální informace a rozšiřte komunitu odborníků.

LinkedIn Facebook