Tesla Roadster

Doporučujeme, Fokus

Historie Tesly sahá do roku 1990

24 srpna 2017  

Poslední aktualizace 10. července 2019 od boomerang

Je to bezesporu fenomén posledních let. Jedni obdivují její průkopnictví a nastavování nových trendů, jiní jsou skeptičtí a považují ji jen za bublinu. Další prázdninové čtení na víkend: připomeňte si s námi historii Tesly.

V prvním dílu seriálu jsme prošli „časovou osu“ vývoje značky, která oficiálně vešla do světa v roce 2006 ovšem její příběh se začal psát ještě dávno předtím.

Druhý díl se tedy vrátil v čase zpět: Tesla je totiž dítětem techniků ze Silicon Valley, kteří s Elonem Muskem neměli pranic společného. Se zakladatelem úspěšného PayPalu se totiž setkali až později, když už jejich elektromobil byl na světě.

K onomu setkání došlo v roce 2004, kdy se původní konstruktéři a zakladatelé Tesly setkávají s vizionářem, jenž přináší potřebné miliony ale také rozruch, charisma, ego i dávku ješitnosti. O zrození Roadsteru a nástupu Muska pojednává třetí díl seriálu.

Velké věci provázejí zvraty, což platilo i v případě Tesly. Uvedení prvního modelu na trh se zpožďuje, přicházejí komplikace, do toho firma hledá nového šéfa. O houstnoucí atmosféře čtěte ve čtvrtém dílu.

Závěrečný pátý díl pojednává o tom, jak otěže přebírá Musk a stává se dominantní tváří Tesly, jak ji nový ředitel konečně stabilizuje, jak jde firma na burzu… nebo jak Tesla přichází s Modelem S a vymýšlí „iksko“.

Tolik stará historie. Současnost sledujeme všichni s větším či menším úžasem. A jaká bude budoucnost? Letos zjara Elon Musk trochu poodhalil další plány automobilky: prý se chystá na pick-up, náklaďáky a autobusy. O těchto vizích jsme psali před prázdninami.

A co vy soudíte o Tesle, jejích vizích, krocích, autech, plánech? Podělte se o své názory v diskusi.

, , , , , , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Anti SPAM *

Buďme v kontaktu

Sledujte VVAutomotive na síti LinkedIn a na Facebooku – buďte v kontaktu s profesionály z oboru. Odebírejte aktuální informace a rozšiřte komunitu odborníků.

LinkedIn Facebook