Akreditované zkoušky

Technologie

Nové zkoušky pod střechou hořické zkušebny Altran CZ

9 července 2015  

Poslední aktualizace 30. listopadu 2020 od Jan Knapec

Hořická akreditovaná zkušebna společnosti Altran CZ nabízí zákazníkům nové zkoušky.

„V této oblasti máme před sebou velký rozvoj,“ říká zkušební technik a manažer kvality Martin Hobza a pokračuje: „V květnu proběhl první balíček akreditací nových 56 norem, které lze shrnout do tří základních testů.“

První oblastí jsou xenotesty, simulace slunečního záření. Druhou skupinou jsou podobné solární testy, zde ale simulace probíhá v komorách uzpůsobených ke zkouškám celých dílů – tzv. SoSi testy. „Máme klimatické solární komory, které umožňují zkoušet i celé nárazníky, dveře, přístrojové desky nebo čelní skla s obložením,“ upřesňuje Hobza. Všechny tyto solární testy jsou nadále podpořeny i normativním vyhodnocováním – změny barevnosti, lesku a odstínu dle stupnice šedi, samozřejmě akreditovaně.

Třetí oblastí nových akreditací je hořlavost. Pro firmu je to vstup do nového oboru zkoušek směřujících k analýze materiálů.

„V tomto duchu budou pokračovat i další balíčky norem k akreditaci. Do konce roku plánujeme akreditovat dalších asi sto norem, například emisní charakteristiky, zkoušky krytí IP, chemické odolnosti nebo poškrabatelnost,“ nastiňuje Hobza akreditační budoucnost Swellu.

, , , , , ,Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Anti SPAM *

Buďme v kontaktu

Sledujte VVAutomotive na síti LinkedIn a na Facebooku – buďte v kontaktu s profesionály z oboru. Odebírejte aktuální informace a rozšiřte komunitu odborníků.

LinkedIn Facebook