MSC Software, Swell, CAD

News

Novinky pro výpočtáře

16 června 2015   Galerie

Desátý a jedenáctý červnový den proběhlo v brněnském hotelu Santon tradiční setkání uživatelů aplikací MSC Software. Jako vždy bylo plné nejnovějších informací o simulačních programech a postupech, sdílely se zkušenosti a příklady.

České zastoupení známé americké společnosti letos pořádalo už sedmnáctý ročník akce pro uživatele z Česka a Slovenska, a to jak z komerční sféry, tak z výzkumných ústavů. Vítáni byli také studenti a učitelé z vysokých technických škol.

Setkání to bylo skutečně multioborové, neboť MSC se ve svých produktech zaměřuje na širokou škálu disciplín. Zúčastnili se také zástupci MSC z Německa a Francie, kteří představili novinky, jež byly právě uvedené na trh nebo se na letošní premiéry chystají.

V portfoliu MSC najdeme především software, který pokrývá (téměř) veškeré potřeby výpočtářů, ať už jde o metodu konečných prvků nebo dynamiku tuhých těles. Jedna z nejzajímavějších prezentací se zabývala těsnějším propojováním více produktů z portfolia firmy – například interakcí MSC.Adams (dynamika tuhých těles) se softwarem MSC.Marc (nelineární kontaktní úlohy).

Setkání se zúčastnil i Martin Kopecký, výpočtář ze společnosti Swell. „Mě zaujal nově představený program MSC.Apex a nabídka měsíční zkušební verze. Rádi bychom toho v brzké době využili. Především modul na tvorbu FE-modelů by nám mohl přinést časové úspory při stavbě skořepinových sítí ze solidových CAD dat,“ komentuje Martin své postřehy ze setkání.

Galerie fotografií

, , , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Anti SPAM *

Buďme v kontaktu

Sledujte VVAutomotive na síti LinkedIn a na Facebooku – buďte v kontaktu s profesionály z oboru. Odebírejte aktuální informace a rozšiřte komunitu odborníků.

LinkedIn Facebook