Bentley Continental GTC

Doporučujeme, Fokus

Od Mini po Kodiaqa, od Miaty k SLC

20 dubna 2017  

Poslední aktualizace 10. července 2019 od boomerang

Hranaté, kulaté, sedany, kombíky či SUV. Designéři automobily odívají do nejrůznějších kabátů, dávají jim někdy zvláštní, někdy bláznivé, jindy decentní a nadčasové tvary. Velký průlet karoseriemi.

Před rokem jsme odstartovali obsáhlý seriál o automobilových karoseriích. Šli jsme po jednotlivých třídách od nejmenších po velká SUV a auta bez střechy. Připomeňte si jednotlivé části.

Začali jsme povídáním s automobilovým odborníkem ze společnosti Swell Janem Foltinem o tom, jestli se rozdíly mezi jednotlivými třídami stírají, o rozmachu crossoverů nebo o specifikách čínského a ruského trhu.

Druhý díl se zamýšlel nad vozy Corsa, Fiesta či Fabia, tedy těmi nejmenšími automobily. Víte třeba, proč v Turecku nebo Řecku milují sedany?

O třídu výš jsme poskočili ve třetím zastavení seriálu: kompaktní hatchbacky jsou fenoménem už nějaký ten pátek. Jakou roli tady sehrál Volkswagen Golf? A co na trend říkají prémiové značky?

Následující díl se věnoval střední třídě, tedy vozům Passat, Laguna, Audi A4, ale také větším A6, BMW řady 5 nebo Mercedesu E. A samozřejmě nesměl chybět domácí Superb.

Poté jsme se zastavili ve světě luxusu. To nejlepší, co dnešní automobilky dokážou nabídnout, pochází ponejvíce z Německa, stranou však nezůstávají ani Britové a Italové. Díl (nejen) o BMW 7, Audi A8 nebo Mercedesu S.

Dočkáme se už zanedlouho soumraku velkoprostorových aut kategorie MPV? Co na tuto myšlenku říká otec Fouras… pardon, otec segmentu Renault Espace? Dozvíte se v šestém dílu seriálu.

Díl následující se věnoval obrovskému fenoménu dnešní doby, sportovně-užitkovým vozům neboli SUV. Když se dnes řekne rodinné auto, pro mnoho lidí to znamená spíš nějaké to Q7, Touareg nebo Kodiaq. Jak to?

Na konec jsme si nechali vozy, které na silnicích rozhodně netvoří většinu: kupé a auta, jejichž sezona doufejme přijde už co nevidět: kabriolety a roadstery, mezi nimiž vyniká legenda legend, Mazda MX-5 alias Miata.

A když je řeč o karoseriích, podívejte se také na náš nedávný článek o slavných a zajímavých maskách chladičů.

, , , , , , , , , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Anti SPAM *

Buďme v kontaktu

Sledujte VVAutomotive na síti LinkedIn a na Facebooku – buďte v kontaktu s profesionály z oboru. Odebírejte aktuální informace a rozšiřte komunitu odborníků.

LinkedIn Facebook