škoda, technické vzdělávání

News

Odborníci se zamýšleli, jak získat mladé techniky

9 června 2015   Galerie

Nedostatek kvalifikovaných lidí na odborné technické profese je čím dál palčivější. Jak z toho ven? To bylo hlavní téma diskusního setkání v muzeu mladoboleslavské Škody.

Svaz průmyslu a dopravy ČR a mediální dům Economia debatu uspořádaly 3. června v rámci projektu Rok průmyslu a technického vzdělávání. Odborníci z mnoha firem i úřadů se zamýšleli nad tím, jak v současnosti funguje vztah mezi firmami a státem při podpoře odborného školství.

Podívejte se na video z konference na serveru iHned.cz

To, že taková podpora je nezbytná, je jasné. Na druhou stranu se odborníci shodují na tom, že bychom neměli slepě kopírovat německý či rakouský duální systém. Záhodno je vybrat z nich prvky, které se českému školství budou hodit: například daňové odpočty na investice firem do vzdělávání, přenesení velké části výuky do reálného prostředí ve společnostech nebo zapojení instruktorů u zaměstnavatelů a odborníků ve školách.

Diskuse se zúčastnili mimo jiné náměstkyně ministra pro daně a cla z ministerstva financí Simona Hornochová, náměstek ministra pro vzdělání z ministerstva školství Jaroslav Fidrmuc nebo Bohdan Wojnar, člen představenstev Svazu průmyslu a obchodu a Škody Auto.

Zdroj fotografií: iHned.cz

 

, , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Anti SPAM *

Buďme v kontaktu

Sledujte VVAutomotive na síti LinkedIn a na Facebooku – buďte v kontaktu s profesionály z oboru. Odebírejte aktuální informace a rozšiřte komunitu odborníků.

LinkedIn Facebook