fotografie ze srazu Legendy mercedes

Doporučujeme, Relax

Přehlídka krásy v Bohnicích

14 června 2017   Galerie

Poslední aktualizace 10. července 2019 od boomerang

Legendy jsou legendární a i letos byly plné legend. Pokud jste do pražských Bohnic zavítali, zavzpomínejte, pokud jste tam nebyli, podívejte se, o co jste přišli. Fotoreportáž z krásné automobilové akce.

Víc než tisícovka automobilů a motocyklů provázela návštěvníky největší české motoristické výstavy během druhého červnového víkendu. Bohnická psychiatrická léčebna nabídla všem „pacientům“ trpícím láskou ke krásným strojům plochu o rozloze 640 tisíc metrů čtverečních.

Což se horko těžko dalo zvládnout projít za den; aby člověk viděl opravdu všechno, nezbylo než koupit vstupenku na dva dny. Stálo to ovšem za to. Letos se na akci sjela dvacítka značek automobilů a k vidění bylo víc než tisíc aut a motorek.

Jaké byly letošní největší hity? Určitě sportovní Pagani Huyara, podle všeho nejdražší nové auto, které se na Legendách předvedlo, do šviháckého italského kabátu oděné Lamborghini Centenario nebo legendární Miura či Lancia Stratos. Lákadlem jistě byly i vzácné vozy jako De Tomaso Mangusta nebo přehlídka vozů Ferrari či Porsche.

Velkým lákadlem byl také zřejmě ten nejvýznamnější model celých automobilových dějin, Ford Model T.

Na své si přišli i milovníci jednostopých krasavců. A opět tu první housle hrál italský design, ať už se jednalo o Ducati 916 SPS nebo 888/926 Corsa, MV Agusta Brutale 1078 R, stroje Bimota, Gilera, Moto Guzzi nebo Benelli a Laverda. K vidění byly ale i Indiany, historická Honda CB 750 FOUR nebo nové stroje Triumph či Mondial a chybět nemohly ani domácí Jawy.

Od aut a motocyklů si návštěvníci mohli „oddechnout“ během různých atrakcí, jako byly například bezpečnostní akce „Slepí vrazi“ nebo „Řídím, piju nealko“, motokrosová a další exhibiční jízdy nebo autogramiády. Nejen tatínkové si vyzkoušeli projížďky na okruhu nebo offroadové trati, děti si užily první motokrosové jízdy nebo zařádily při bitvách v miniaturních tancích.

Byli jste se na Legendách podívat? Podělte se o své zážitky v diskusi který stroj u vás bodoval nejvíc?

Foto: Jan Foltin

, , , , , ,Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Anti SPAM *

Buďme v kontaktu

Sledujte VVAutomotive na síti LinkedIn a na Facebooku – buďte v kontaktu s profesionály z oboru. Odebírejte aktuální informace a rozšiřte komunitu odborníků.

LinkedIn Facebook