Akreditace - zkušebna Altran

Doporučujeme, News, Technologie

Zkušebna Altran: obhajoby i nové úspěchy

28 února 2017  

Poslední aktualizace 22. října 2020 od Jan Knapec

Sto třicet tři. Tolik zkoušek už má akreditovaná zkušebna v hořické společnosti Altran. Poslední várce ještě ani nestačila uschnout razítka.

Zkušebna Altran jede na plné obrátky, i co se týká dalších a dalších dávek nových akreditací. To, jak v Altranu postupně přidávají nové zkoušky, průběžně sledujeme psali jsme o tom tady a tady, poslední porci nových akreditací získali loni v listopadu.

Přečtěte si také o tom, co akreditace vlastně znamenají a proč jsou pro zkušebny nadmíru podstatnou záležitostí.

Manažer kvality Martin Hobza neskrývá potěšení z úspěšného navyšování počtu nových zkoušek: „Akreditace hrají v oboru zkušeben stále větší roli. Počet zkušebních postupů neustále narůstá a bez příslušných akreditací od zákazníků už nedostaneme práci. Těší mě, že v očích Českého institutu pro akreditaci (ČIA) už nejsme malým hráčem. Dnes máme akreditací uznaných 133 norem.“ To je velmi solidní číslo, obzvlášť v porovnání s minulostí. Swell do akreditace vstupoval v roce 2009, kdy měl akreditovaných 31 norem v rámci sedmi zkušebních postupů.

Zkušebna Altran má akreditace od různých automobilových společností

A jaký je výsledek letošní první reakreditace? „Obhájili jsme 26 zkušebních postupů, přidali jsme pět nových postupů a 34 nových norem. Jsem moc rád, že se podařilo projít bez neshody se zkouškou chemické odolnosti a že jsme akreditovali další automobilové normy pro General Motors, Renault/PSA nebo Volvo. Rovněž se nám povedlo získat akreditace na čínské a americké normy,“ vypočítává Hobza.

Dalšími „přírůstky“ v portfoliu zkušebny Swellu jsou první akreditace norem řady TL pro Volkswagen, akreditace zkoušky „splash water“, která používá arizonský prach rozmíchaný ve vodě, nebo všechny zkoušky krytí.

Martin Hobza jedním dechem dodává, že už pracuje na nové žádosti pro ČIA o rozšíření rozsahu akreditace o emisní charakteristiky: „Posuzování proběhne v červnu, do té doby musíme zpracovat verifikace metod těchto zkoušek. Další věc, kterou se v budoucnu chystáme zavést, je flexibilní rozsah akreditace, a to v parametrovém stupni volnosti a v možnosti aktualizací všech typů akreditovaných norem. Zavedení flexibility plánujeme na konec jara příštího roku.“

, , , , , ,Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Anti SPAM *

Buďme v kontaktu

Sledujte VVAutomotive na síti LinkedIn a na Facebooku – buďte v kontaktu s profesionály z oboru. Odebírejte aktuální informace a rozšiřte komunitu odborníků.

LinkedIn Facebook